Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ilçe genelinde hizmete girecek olan park, tesisler ve merkezlerde yer alacak olan kafeteryaların adlarını Kartallı gençlerle birlikte belirlemek istediğini belirterek sosyal medya üzerinden anket başlattıklarını bildirdi.

Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün basın bülteninde yer alan bilgilere göre, İstanbul’un en genç belediye başkanı olarak Kartallılara hizmet etmek için yola çıkan Başkan Gökhan Yüksel, ilçe genelinde yapılan projelerde yer alan kafeteryalara verilecek adların kararını da Kartallı gençlere bıraktı.

Yüksel, hizmet verecek kafeteryaların adlarını düzenleyecekleri anket ile belirleyeceklerini ve sosyal medya hesaplarından düzenlenecek olan anketin yanı sıra gençlerin düşündükleri adları da kendileriyle paylaşmalarını istedi.

“Farklı isim önerilerinize açığız”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bir Kartallı olarak komşularımızın yararlanacağı projelerimizi hızla tamamlamaya gayret ediyoruz. Tabi ki bu arada sevgili komşularımızın düşünceleri ve istekleri bizi bu konuda yönlendiriyor. Bu kapsamda Kartal’da hayata geçirdiğimiz parklarımız, tesislerimiz ve merkezlerimizin bünyesinde vatandaşlarımızın soluk alabileceği, dinlenebileceği kafelerimizin çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyoruz. Önceliğimizi hep Kartallı komşularımızın istekleri doğrultusunda uygularken, hizmet veren kafelerimizin adına da Kartallı gençlerimizle birlikte karar vermek istiyoruz. Gençlerimizin istekleri doğrultusunda ve farklı isim önerilerinize açık olarak bir anket düzenliyoruz. Haydi Kartallı gençler kafelerimizin adına hep beraber karar verelim” dedi.

Belediyenin başlattığı ankette yer alan isimler şöyle:

  • Kartal-HUB
  • Kolektif Kartal
  • Motto
  • Gezegen: Venüs/Merkür/Jüpiter

Ankete katılmak için sosyal medya hesabı: https://twitter.com/kartalbld

“Bu isimleri çok aradınız mı?”

Yarına kadar sürecek ankete yaklaşık bin kişinin katıldığı görüldü. Anketin yorum kısmında düşüncelerini aktaran bazı kullanıcılar önerilerini dile getirirken, bazıları Türkçe isim önerisinde bulundu bazıları ise “Bu isimleri çok aradınız mı?” diyerek tepki gösterdi.