Kartal Belediyesi, Kartal’ı deniz, rüzgar ve su sporlarının merkezi haline getirmek amacıyla yapılan Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi’nin 28 Haziran’da açılacağını bildirdi.

Kartal Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, İstanbul’da rüzgar akış hızı ile su sporlarını uygulamak için en iyi lokasyon olarak belirlenen Dragos’ta yapılan su sporları merkezinin, amatör ve profesyonel sporcuların uğrak noktası olacağı aktarıldı.

Kartal Belediyesi’nin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yayınlanan basın bülteninde kürek-yelken ve kano eğitimleri için başvuru kayıtlarının belediyenin resmi internet sitesi kartal.bel.tr üzerinden yapılacağı aktarıldı.

Kürek-yelken ve kano eğitimleri için başvurular 4-12 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Kürek eğitimine katılmak için 12 yaş ve üzeri, kano eğitimine katılmak için ise 16 yaş ve üzerinde olmak gerekiyor.

Yelken eğitimine katılmak için 8 ve 11 yaş arası (2013-2012-2011-2010 doğumlu), yüzme bilmek şartı ile maksimum 45 kg ağırlık ve daha önceki yıllarda yelken kurslarımıza katılmamış olması koşulu aranıyor.

Kurslara sadece Kartal’da ikamet eden çocukların başvurabileceği kaydedildi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Dragos Su Sporları Merkezimiz hem amatör hem de profesyonel sporcuların su sporunu uygulayacağı bir merkez olacak. Çocuklarımız ve gençlerimizi su sporlarına teşvik etmek amacıyla kürek-yelken ve kano eğitimlerimizi de başlatacağız. Denize kıyısı olan Kartalımız su sporlarının da merkezi konumunda olacak” dedi.

Kursların tarihleri ve saatleri için tıklayınız: Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi açılıyor